0
سنگبری معنوی
فروش سرامیک کف و سنگ گرانیت مروارید مشهد

انتخاب پوشش کف برای شرکت های شیر و یا شرکت هایی که با مواد اسیدی سرو کار دارند و یا به هر دلیلی شستشوی زیادی دارند ، نیاز به توجه و دقت دو چندان دارد.

به طور معمول استفاده از دو خانواده سنگ توصیه میشود:
1-سنگ های گرانیتی :

از دلایل این انتخاب میتوان به بافت منسجم این سنگ ها و مقاومت انها در برابر اسید ها و بازها و یکنواختی در زمینه انها اشاره کرد.

از طرفی برای این مکان ها بایستی از گرانیت هایی با زمینه روشن استفاده کنیم،که 3 نوع رایج از گرانیت ها عبارتند از :

1سنگ گرانیت مروارید مشهد :

این سنگ به دلیل قیمت مناسب و زمینه یک دست ان بسیار مورد توجه سازندگان پروژه های با متراژ وسیع قرار دارد ولی برای مکان هایی که هر روزه شستشو دارند به دلیل تغییر رنگ ان توصیه نمیشود،برای این مکان ها بهتر است از سنگ گرانیت نهبندان و یا گرانیت نطنز استفاده شود.

2-سنگ گرانیت نهبندان:

این سنگ دو معدن رایج دارد که عبارتند از 1-آستان 2-کرم

سنگ گرانیت نهبندان معدن استان به نسبت سنگ نهبندان کرم حدود 30% قیمت مناسب تری دارد.

این سنگ به جرات مناسب ترین گزینه برای مکان های فوق الذکر است، سنگ گرانیت نهبندان در مجاورت با اب تغییر رنگ نمیدهد و به هیچ عنوان پوسته نمیشود.

از دیگر مزایای این سنگ امکان فلیم کردن ان و افزایش اصطحکاک نام برد.

3-سنگ گرانیت نطنز

2-سنگ های مرمریت چینی:

این سنگ ها که جزو خانواده مرمریت ها هستند اغلب با رنگ سفید شناخته میشوند. از بهترین سنگ های چینی رایج بازار میتوان به 

سنگ نیریز 

اشاره کرد . این سنگ ها اغلب برای مکان هایی استفاده میشوند که بحث مجوز های بهداشتی و رعایت نظافت محیط مطرح باشد ولی باید توجه داشت که به هیچ عنوان قابل مقایسه با سنگ گرانیت نهبندان نیست .

از دیگر دلایل استفاده از سنگ های گرانیتی نسبت به سنگ های چینی میتوان به ضایعات کم تر این سنگ حین اجرا اشاره کرد،سنگ نیریز به دلیل بافت ترد ان احتمال شکستن زیر کوبه را دارد ولی سنگ های گرانیتی به هیچ عنوان هنگام برش و نصب شکسته نمیشود.