0
سنگبری معنوی
تولید کننده وصادر کننده برتر سنگ گرانیت مروارید مشهد

مشخصات فنی سنگ گرانیت مروارید مشهد چیست؟ سنگ گرانیت مروارید مشهد یکی از سنگ های گرانیت معروف کشور است که دارای کیفیت بالایی می باشد و از طرفی قیمت گرانیت مروارید مشهد نسبت به سایر نمونه ها گرانیت پایین تر می باشد و این موضوع باعث شده که این سنگ  در بین افراد فعال در زمینه ساختمان سازی و خرید فروش سنگ یکی از سنگ های محبوب باشد.

مشخصات فنی سنگ گرانیت مروارید مشهد شامل موارد زیر است که در مورد آنها با هم صحبت خواهیم کرد.

 

مشخصات فنی سنگ گرانیت مروارید مشهد

داشتن خواص کامل سنگ های گرانیت

این نوع سنگ گرانیت هم مانند سایر سنگ های گرانیت دارای خواصی مانند سختی و عمر بالا است که باعث شده این سنگ یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در ساختمان ها با کاربری های مختلف باشد.

رنگ گرانیت مروارید مشهد

بافت این سنگ مانند سایر سنگ های گرانیت، دانه ای است که دانه های موجود در این سنگ ها سفید و سیاه و خاکستری است.

ضریب جذب سنگ گرانیت

ضریب جذب گرانیت مروارید نسبت به سایر نمونه ها گرانیت بیشتر است، البته شما نباید نگران این موضوع باشید، چرا که این موضوع کیفیت سنگ شما را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. همچنین با این وجود درصد جذب این سنگ ها از تراورتن و مرمر کمتر است.

مقاومت بالا

این سنگ دارای بافت دانه ریز و دانه متوسط است و سختی بسیار بالایی دارد. به صورتی که استفاده از سنگ گرانیت مروارید مشهد به جای تراورتن و یا مرمریت یک انتخاب مناسب و به صرفه است، چرا که عمر این سنگ و ماندگاری زیبایی ظاهر آن بهتر از مرمریت و تراورتن است.

مقاومت پایین در برابر مواد شیمیایی

این سنگ در برابر مواد شیمیایی دارای مقاومت پایینی می باشد و همین موضوع باعث شده اس که این سنگ برای استفاده در آزمایشگاه ها مناسب نباشد.

طرح گرانیت مروارید مشهد

طرح روی این سنگ را گل پنبه ای دانه ریز یا فلفل نمکی می نامند و به این صورت است که پس زمینه این سنگ سفید است که در آن دانه های سیاه پخش شده است، در بین این دانه های سیاه پولک های کلیستی وجود دارد که باعث می شود در زمان تابش آفتاب به آنها به رنگ خاکستری یا نقره ای در بیایند.

 

سنگ گرانیت برش نخورده

معادن سنگ گرانیت مروارید مشهد

معادن گرانیت مروارید مشهد در استان خراسان واقع شده است که این استان دارای معادن و ذخایر بسیار زیاد و غنی انواع سنگ می باشد. دلیل ارزان بودن قیمت گرانیت مروارید مشهد این است که می توان از همه ی قسمت های سنگ استخراج شده استفاده کرد و با این کار پرتی و دور ریز کمتری برای معادن و سنگبری ها خواهد داشت، همچنین فرایند برش دهی و سیقلی کردن این سنگ ها نسبت به سایر سنگ ها ساده تر است. شما می توانید از سنگ گرانیت مروارید مشهد در راه پله، کف سالن ها، دیوار و قرنیز ها، پله های بیرون و سنگ کاری به صورت کوبیک استفاده کرد. شما همچنین می توانید از سنگ گرانیت مروارید مشهد در جدول های سنگی برای جداسازی باغچه و راهرو و پیاده رو استفاده کنید.

در پایان شما می توانید معایب این سنگ و سایر موارد مربوط به آن در مطالب زیر مطالعه کنید:

معایب سنگ گرانیت مروارید مشهد

اتحادیه سنگبری های مشهد و شهر سنگ مشهد

لیست سنگبری ها و سنگفروشی های مشهد