0
سنگبری معنوی
تولید کننده وصادر کننده برتر سنگ گرانیت مروارید مشهد
معادن سنگ تراورتن

قبل از از اینکه مستقیما به سمت معدن سنگ تراورتن تکاب برویم بگذارید به این نکته بپردازیم که: "کشور ما ایران علاوه بر معادن و منابع فلزات، سوخت های فسیلی و... معادن سنگ فراوانی دارد که بسیار هم در سطح جهان معروف و محبوب هستند. یکی از سنگ هایی که در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع یافت می شود، سنگ تراورتن می باشد که به جرأت می توان گفت یکی از پرطرفدار ترین و پر استفاده ترین سنگ هاست." شما می توانید برای آشنایی با انواع سنگ و همچنین مشاهده سایر نمونه های تراورتن، مطالب زیر را مطالعه کنید.

انواع سنگ ساختمانی در ایران
سنگ تراورتن چیست؟

معدن تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب و معادن سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب را به شکل موج دار (V) و بدون موج (C) در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند و نحوه سایش آنها باعث می شود که آنها در دو نوع ساییده و چرمی به بازار عرضه شوند. از سنگ تراورتن تکاب به دلیل سختی بالا و مقاومت زیاد در نمای ساختمان ها، دیوارهای داخلی و کف ساختمان استفاده می شود.
شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی و در همسایگی استان همدان است که وجود دو معدن طلا و 50 معدن سنگ، یکی از بزرگترین تولید کننده های سنگ می باشد و این صنعت (یعنی صنعت سنگبری و استخراج سنگ) تا امروز زمینه اشتقال زایی بسیار مناسبی برای مناطق اطراف این شهر و شهر های اطراف آن بوده است.
یکی از مواردی که باعث رشد و پیرفت صنعت سنگ در تکاب شده است، سرمایه گذاری بر روی این منطقه بوده است و هدف این سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی ها، تبدیل سنگ تراورتن تکاب به عنوان یک برند معتبر در ایران است. همانطور که گفتیم معادن سنگ شهرتکاب توانسته اند با اشتغال زایی در این منطقه این منطقه را از بحران شغلی نجات دهند.

معادن سنگ تراورتن تکاب

همانطور که گفتیم تکاب دارای منابع و ذخایر مختلف سنگ های ساختمانی، سنگ های قیمتی و فلزات گرانبها مانند طلاست. در این قسمت چند معدن بسیار مهم و با ارزش این منطقه را برای شما نام می بریم.

  • سنگ تراورتن گنبد تکاب
  • تراورتن مرمرچیلی شماره 2 تکاب
  • تراورتن مرمرچیلی شماره 3 تکاب
  • تراورتن اسد کندی شماره 2 تکاب
  • معدن تراورتن یالون آغاخ شماره 3
  • معدن تراورتن قزل قشلاق تکاب
  • تراوتن آق بلاغ تکاب

ماشین آلات معدن تراورتن تکاب

یکی از معادن بسیار پر رونق در تکاب تراورتن آق بلاغ است که در ادامه مواردی را در خصوص این خدمت شما عرض خواهیم کرد:

معدن تراورتن کرم رنگ آق بلاغ که در روستای آق بلاغ همدانی واقع ئر جنوب آذربایجاین است مساحتی حدود 235 هکتار دارد و سال 1387 استفاده کرده است. سنگ های موجود در معدن شماره یک، سه لایه به ارتفاع 8 تا 9 متر است و ضخامت آن به طور کلی به 25 متر نیز می رسد. زمانی که با استفاده از این آمار و ارقام قصد می کنیم که میزان ذخیره این معدن را محاسبه کنیم به عدد 600000 تن می رسیم. ولی جالب است بدانید که این مقدار ذخیره مقدار محدوده جنوبی معدن است و ظرفیت معادن شمالی این منطقع برآورد نشده است.

تراورتن های موجود در تکاب به رنگ های قهوه و مشکی تولید می شوند و سختی بسیار بالایی نسبت به سایر سنگ های تراورتن دارند. از طرفی به دلیل فاصله زیاد این معادن از سنگبری ها و استفاده کنندگان، قیمت این سنگ ها از سایر نمونه های مشابه بیشتر است. موارد استفاده از سنگ های تراورتن تکاب عبارتند از: استفاده به عنوان حاشیه ها و کادر بندی ها، استفاده در لابی ها و کنار درب های آسانسور و....